Mėgaukitės derliaus rinkimu

Derliaus nuėmimas reiškia ne tik prinokusių vaisių, daržovių ir uogų rinkimą iš savo sodo – tai, taip pat, sveikesni pasirinkimai, sėkmės ir nesėkmės bei sunkus darbas. Tai kelionė, kurioje galėsite mėgautis sodo kvapais, spalvomis, skoniais ir bendromis akimirkomis bei savo laiku. Mėgaukitės šia kelione kartu su FISKARS.

Nuėmimo procesas

Visų pirma, žinokite, kada ir kokią daržovę reikia nuimti. Ankstyvas ar per vėlus nuėmimas gali pakenkti pačiam derliui ir jo galimybėms išlikti žiemą. Nerekomenduojama nuimti derliaus lauke, kai dirva yra labai drėgna. Tai gali padidinti riziką sugadinti derlių, nes daržovės linkusios suglebti ir pūti, kai kontaktuoja su dideliu kiekiu drėgmės. Geriau palaukite, kol sumažės drėgmės kiekis dirvožemyje.

Kai daržovės iškasamos, atidžiai nuvalykite visas žemes nuo jų. Tai padės išvengti drėgmės ir purvo pernešimo į saugojimo vietą bei derliaus sugadnimo ar supuvimo. Geriausias būdas pašalinti stipriai prikibusį purvą ar nešvarumus nuo derliaus yra jį švelniai nuvalyti sausu šepetėliu arba rankšluosčiu.

Patarimas: Jei susidūrėte su situacija, kai jūsų iškastas daržovių derlius patenka į kontaktą su drėgme, sudėkite jį į pjuvenas ‒ jos veiksmingai sugeria perteklinę drėgmę.

Renkant ir surinkus derlių, įsitikinkite, kad ant jo nepateko kenkėjų, kurie jūsų darbą pavers maistu žiemai.

Skinti ar pjauti?

Pjaunant derlių yra mažesnė tikimybė pažeisti vaisius ar daržoves. Net mažiausi pažeidimai gali tapti infekcijų židiniais, todėl jei netyčia pažeidėte ar radote pažeistą paviršių, atidėkite jį atskirai, ypač jei planuojate derlių laikyti per žiemą.

Pavyzdžiui, jei renkate pomidorus, juos geriau nupjauti, o ne nuskinti, kad nepažeistumėte lapkočių, be kurių pomidorai greičiau suges. Salotas ir lapines dažoves, tokias kaip špinatai ar lapiniai kopūstai, galima nupjauti šaknų lygyje, kad vėliau jie galėtų išauginti naujus lapus.
Nuimant žolelių derlių, pvz., petražolių, pipirų, bazilikų ir kt., pasitarnaus žirklės. Nukirptos ar nupjautos žolelės dažniausiai gali ataugti ir išlieka sveikos nepažeidžiamos jų šaknys ar augalo struktūra. Taip pat, galima pasiekti tvarkingesnę augalo išvaizdą ir išsaugoti lapus, stiebus ar kitas augalo dalis, kurias galima naudoti kulinariniams ar kitokiems tikslams.

Svarbiausia yra suprasti, kad kiekvienas augalas turi savo specifinius poreikius ir geriausią būdą jį surinkti. Dauguma šios informacijos galima rasti daržovių sėklų ar sodinimo instrukcijose, taip pat, galite pasitarti su patyrusiais sodininkais, kurie patars pagal jūsų konkrečią situaciją.

Paverskite derliaus nuėmimą malonumu su FISKARS!