Jūsų krepšelis yra tuščias.
Malkų skaldymas kirviu – tai paprastas ir efektyvus būdas pasiruošti jas židiniui ar laužui. Tinkamai naudojamas kirvis leidžia taupyti laiką ir energiją. Štai keli svarbiausi patarimai, padėsiantys malkų skaldymo procesą padaryti logiškesnį ir saugesnį.
Malkoms reikia laiko išdžiūti, kad jas būtų galima efektyviai sudeginti. Kadangi džiovinimo procesui įtakos turi oro sąlygos, paspartinti jį gali būti sudėtinga. Sausame ore malkoms po kirtimo išdžiūti paprastai prireikia bent keturių mėnesių, tačiau optimaliai pasiruošus jas galima laikyti iki metų. Deginant drėgną medieną, išsiskiria mažai šilumos energijos, nes didžioji dalis energijos eikvojama malkoms išdžiovinti, o ne šilumai generuoti namuose, krosnelėje ar pirtyje.
Daugelyje vietovių laužų kūrenti ant žemės neleidžiama. Tačiau įrengus ugnies krepšį, dubenį ar sodo židinį, galėsite mėgautis liepsnos šokiu be rūpesčių. Svarbiausia deginti tik sausas malkas – taip išvengsite dūmų ir išvengsite problemų su kaimynais.
Pasirinkite tinkamą kirvį, atsižvelgdami į savo užduotį ir kūno tipą. Skaldymo kirvis yra idealus rąstams skaldyti ir malkoms gaminti, tuo tarpu universalus kirvis puikiai tinka smulkesniems rąstams ir kūrenimui.
Svarbu, kad skaldančio kirvio rankena nebūtų ilgesnė už jūsų ranką, kad užtikrintumėte geresnį valdymą ir saugumą. Norėdami sužinoti daugiau, pasidomėkite mūsų straipsniu apie tobulą kirvį.
Prieš pradedant skaldyti medieną, įsitikinkite, kad darbo aplinka yra saugi. Skaldymo proceso metu medienos skeveldros gali nuskristi iki kelių metrų, todėl svarbu laikytis saugaus atstumo nuo kitų žmonių. Būtinai dėvėkite apsauginius akinius ir, jei reikia, darbo pirštines, kad apsaugotumėte savo akis ir rankas nuo sužalojimų.
Lengviausias būdas pagaląsti kirvį yra naudoti Xsharp kirvių ir peilių galąstuvą. Pirmiausia nustatykite galąstuvą tokiu kampu, kuris tinka jūsų kirviui. Tada įdėkite kirvio geležtę į galąstuvą ir patraukite kirvį link savęs. Pakartokite šį procesą nuo trijų iki penkių kartų. Kirvis laikomas pakankamai aštriu, kai lengvai įpjauti pjūvį į medžio paviršių.
Kapojimui rinkitės 60-80 cm aukščio ąžuolo arba beržo kamieną kaip skaldymo kaladę. Laikydami kirvį tiesiai į priekį, turėtumėte sugebėti pasiekti kaladę nesiliečiant prie jos. Tinkamai pasirinkta skaldymo kaladė ir reikiamas atstumas suteikia jums ramybę, nes kiekvienas smūgis pataikys tik į bloką, sumažinant sužalojimų riziką.
Atsistokite tiesiai, kojas laikykite plačiai viena nuo kitos, o svorį paskirstykite ant klubų. Plati stovėsena padeda apsisaugoti nuo sužalojimų, jei kirvis netyčia praslys pro kamieną. Kirvio siūbavimas turi būti be pastangų, kontroliuojamas ir vykti nuosekliu ritmu, kad užtikrintumėte efektyvų ir saugų darbą.
Kirvio rankena turi būti laikoma atpalaiduota, kad pirštai nebūtų įsitempę. Svarbiausia, kad ji jaustųsi tvirta ir saugi. Stipresnė ranka turi būti po silpnesne ant rankenos, taip užtikrindama geresnį kontrolės ir stabilumo lygį. Jei reikia, naudokite pirštines, kad padidintumėte sukibimą ir apsaugotumėte rankas. Tuomet galite saugiai pereiti prie skaldymo proceso.
1. Išmokite skaityti medieną ir atpažinti, kaip maži medienos įtrūkimai nulemia lūžio liniją. Paprastai pakanka tikslinio smūgio, kad suskaldytų medieną.
2. Storesnius rąstus lengviau suskaldyti, jei kirviu atsitrenki į rąsto kraštą. Šviežia mediena skyla lengviau nei visiškai sausa mediena.
3. Rankos ir nugara lengvai padanga kapojant rąstus. Jei rąstus pakelsite iki smulkinimo lygio, naudodami sapietę sutaupysite nereikalingų pastangų ir įtampos.
Jei kamienas turi šakas, pasukite kamieną taip, kad šakos būtų kuo žemiau ir į šoną. Venkite tiesiogiai atsitrenkti į šakas, kadangi jas sunku suskaldyti.
Pabandykite nukreipti kirvį į medienos centrą arba į plyšius ir įtrūkimus, kurie jau yra kamiene. Taip galėsite efektyviau kapoti rąstus ir suskaldyti juos vienu ypu.
Naudojant medinį pleištą, skaldyti rąstus tampa lengviau. Pirmiausia sukurkite plyšį kirviu, o tada įkiškite nedidelį medžio gabalėlį į plyšį, kad jį atidarytumėte. Tai padės jums pasiekti galutinį skaldymo smūgį ir užtikrins efektyvesnį rąstų skaidymą. Medinis pleištas taip pat sumažina kirvio pažeidimo riziką ir leidžia saugiau dirbti.
Kokį grėblį rinktis?
Lysvių ruošimas, lapų surinkimas ir kiti sodo darbai reikalauja laiko ir pastangų. FISKARS siūlo platų grėblių asortimentą, iš kurio galite įsugyti įrankį pagal savo konkrečius poreikius. Skaitykite strapsnį ir sužinokite, kokio grėblio reikia Jums.
Mėgaukitės derliaus rinkimu
Derliaus nuėmimas reiškia ne tik prinokusių vaisių, daržovių ir uogų rinkimą iš savo sodo – tai taip pat sveikesni pasirinkimai, sėkmės ir nesėkmės bei sunkus darbas. Tai kelionė, kurioje galėsite mėgautis sodo kvapais, spalvomis, skoniais ir bendromis akimirkomis bei savo laiku.
FISKARS „PowerGear X“ serijos įrankiai
Gyvename technologinių laimėjimų amžiuje – kasdien nubundame modernesniame, patogesniame, šiuolaikiškesniame pasaulyje. Kartu auga ir mūsų poreikiai, o su jais – ir FISKARS požiūris į darbo įrankius!